Apilife Ballı Arı Sütü 10lu - 25 TL | Esbal - Türkiyenin Tek Butik Bal Markası
0
Şuan Burdasınız : Anasayfa Arı sütü

Apilife Ballı Arı Sütü 10lu

Kapıda Ödeme+5,00 TL
SABİT KARGO 10,00
Kredİ Kartına Taksit
%100 İade

0,00 TL
25,00 TL

KDV Dahil SEPETE EKLE

24kargo 24 Saatte Kargoya Verilir

100,00 TL üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Nedir?

Saf Arı Sütü ; 5-15 günlük işçi bal arılarının, kraliçe (ana) arıyı beslemek için yutak altı bezlerinden salgıladıkları, hammaddesi bin bir çiçeğin bal özü, çiçek poleni ve balarılarının enzimlerinden oluşan sedef görünümünde, peltemsi, (1/1 gr/cm3) özgül ağırlığında, organik asit karakterinde, %100 natürel, olağanüstü yüksek oranda hayati vitaminler, enzimler, mineraller, proteinler ve aminoasitler taşıyan yüksek besin değerine sahip bir bal arısı ürünüdür.

Etken maddeleri nelerdir?

Arı sütü % 66 su, % 14,5 i  karbonhidrat, % 4,5 lipid, % 13 birtakım aminoasit içermektedir. Metionin, lösin, lizin,  valin, fenil alenin, treonin, triptofan gibi hormon ve enzim oluşturan amino asitleri bulundurmaktadır.

Arı sütünün Bal Arıları Üzerindeki Etkisi 

 Arı sütü, kovan içerisinde görevli olan 6-12 günlük işçi arıların başlarının üstündeki bir bezede sakladıkları özel bir maddedir. Bu kuvvetli protein gıdası yumurtadan yeni çıkmış larvaları ilk 2 günde, küçük bir arıya dönüştürecek kadar kuvvetlidir. Ana arı ise saf arı sütü sayesinde her gün kendinin iki katı ağırlığında petek gözlerine yumurta bırakır. Diğer işci arılara göre daha dirençlidir ve ömrü diğer bal arına göre 5-6 yıl daha uzundur. Aradaki bu fark sadece saf arı sütü ile beslenmekten kaynaklanmaktadır.

Ürün İçeriği

10li cam şişelerde ambalajlanmıştır.

12 g bal  ve 300 mg arısütü ihtiva eder. 

Kullanım Şekli ve Saklama Koşulları:

Yetişkinler sabah - akşam  aç iken birer adet kullanabilirler.

Çocuklar sabah aç iken bir adet kullanabilirler.

Not: Metal bir nesne arı sütü ile temas ettirilmemelidir.

Not1: Ballı arı sütünüzü oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

100 tl ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Sitemizdeki tüm ürünlerde ve Türkiye'nin her bölgesinde geçerli olmak üzere sabit kargo ücreti alınmaktadır. Kargo Ücreti Tüm Türkiye'ye 5 TL'dir. 75 TL üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA'dır. Kapıda ödeme sistemi mevcut ve kargo ücretine ek 2.90 TL'dir

Hafta içi saat 16:00 a kadar gelen tüm siparişler aynı gün kargoya verilmektedir.

Değişim
Sitemizden almış olduğunuz ürünleri 7 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Değişimlerde kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanmak zorundadır. Değişim için gönderilmiş kargoların kargo ücretlerinin ödenmemesi durumunda kargo kabul edilmemektedir.Sorunlu ürün değişimlerinde ise kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.

İade
Ürünlerimizi 7 gün içinde dilediğiniz gibi iade edebilirsiniz. Keyfi iade durumlarında bize göndereceğiniz kargonun elimize ulaşmasının ardından kargo ücretleri düşülerek iadesi yapılacaktır. Sorunlu ürün iadelerinde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.