Apilife Propolis Toz 15g - 28 TL | Esbal - Türkiyenin Tek Butik Bal Markası
0
Şuan Burdasınız : Anasayfa Propolis

Apilife Propolis Toz 15g

Kapıda Ödeme+5,00 TL
SABİT KARGO 10,00
Kredİ Kartına Taksit
%100 İade

0,00 TL
28,00 TL

KDV Dahil SEPETE EKLE

24kargo 24 Saatte Kargoya Verilir

100,00 TL üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA

 Propolis Nedir?

Propolis Toz

Propolis kelimesi ön koruma anlamına gelir. Kovanın dış etkenlerden savunulması anlamına gelmektedir.

Bitkilerin bir çoğu yaprak, çiçek ve meyvelerinin çürümesini engellemek amacı ile su geçirmeyen reçine benzeri maddeler salgılar. Bal arıları da bu reçinemsi maddeyi ağaçların yapraklarından, tomurcuklarından, ağaç gövde ve çatlaklarından alarak sindirim enzimleri ile parçalayıp balmumu ile karıştırarak kovanda farklı amaçlar ile kullanır. Bu amaçlar içerisinde petek gözlerini cilalamak, kovan çatlak ve deliklerini kapatmak, kovan içerisinde ölen arıları mumyalamak gibi davranışlar vardır.

Propolis Nasıl Elde Edilir?

Arıcılar propolisi kovan içerisine propolis tuzağı denilen traplar ile alırlar. Propolis trapları havalar soğuyuncaya kadar çerçevelerin üzerine yerleştirilir. Kovandan alınan traplar derin dondurucu da bekletilir. Soğuktan kırılır hale gelen propolis traplarının  esnetilmesi ile elde edilir.

Propolis ham olarak tüketilebilecek bir ürün değildir. İnsanların sindirebilimesi için bir takım işlemlerden geçmesi gerekir. Propolisin işlenmesi esnasında propolisin özelliklerini koruyarak ekstrakte(öz haline getirme) etmek gerekmektedir. Ekstrakte etme işlemi su ve seyreltilmiş alkolle yapılmaktadır.

İçeriği

15 gram propolis tozu içermektedir.

Kullanım Şekli

Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.

Sıvı propolis direk olarak tüketilebildiği gibi su, meyve suyu ya da süte damlatılarak da tüketilebilir.

Yetişkinler günde 10 ila 20 damla olarak tüketebilirler.

Çocuklar günde 10 kilo başına 1 damla olacak şekilde tüketebilirler.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü

Ürünü serin ve kuru yerde oda sıcaklığında saklayınız.

Raf ömrü 24 aydır.apılmaktadır.

100 tl ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo ile gönderim yapılmaktadır.

 

Sitemizdeki tüm ürünlerde ve Türkiye'nin her bölgesinde geçerli olmak üzere sabit kargo ücreti alınmaktadır. Kargo Ücreti Tüm Türkiye'ye 5 TL'dir. 75 TL üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA'dır. Kapıda ödeme sistemi mevcut ve kargo ücretine ek 2.90 TL'dir

Hafta içi saat 16:00 a kadar gelen tüm siparişler aynı gün kargoya verilmektedir.

Değişim
Sitemizden almış olduğunuz ürünleri 7 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Değişimlerde kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanmak zorundadır. Değişim için gönderilmiş kargoların kargo ücretlerinin ödenmemesi durumunda kargo kabul edilmemektedir.Sorunlu ürün değişimlerinde ise kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.

İade
Ürünlerimizi 7 gün içinde dilediğiniz gibi iade edebilirsiniz. Keyfi iade durumlarında bize göndereceğiniz kargonun elimize ulaşmasının ardından kargo ücretleri düşülerek iadesi yapılacaktır. Sorunlu ürün iadelerinde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.