Arı Sütü + Bal + Polen Karışımı 800g - 130 TL | Esbal - Türkiyenin Tek Butik Bal Markası
0
Şuan Burdasınız : Anasayfa Ballı Karışımlar

Arı Sütü + Bal + Polen Karışımı 800g

Kapıda Ödeme+5,00 TL
SABİT KARGO 10,00
Kredİ Kartına Taksit
%100 İade

0,00 TL
130,00 TL

KDV Dahil SEPETE EKLE

24kargo 24 Saatte Kargoya Verilir

100,00 TL üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Bal Polen Karışımı

41 yıldır müşteri referanslarıyla nesilden nesile aktarılan ve değişmeyen formül ve oranlarıyla şifa kaynağı olmaya devam etmektedir. Mucize karışım diye adlandırılan bal, arı sütü ve polen karışımını siz değerli dostlarımıza sunmaktayız.

Ürün İçeriği:

800 gr.lık ambalajdır.

Arı Sütü: 50 gr, Polen: 100 gr, Bal: 650 gr

Kullanım Şekli:

Faydalanmanız açısından tercihen kahvaltıdan yarım saat önce tüketiniz.

Yetişkinler: Günlük 1,5 - 2 tatlı kaşığı tüketmelidir.

Çocuklar (5-12 yaş): Günlük 1 çay kaşığı tüketmelidir.

Arı Sütü Bal Polen Karışımının etkilerini görebilmek için 1-1,5 ay düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü:

Besin değerlerini kaybetmemesi için ısı - ışıktan korunmalı ve soğukta saklanmalıdır.

Buzdolabında muhafaza edilmesi koşulu ile raf ömrü 18 aydır.

Ürün açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmelidir.

Ürünlerimiz strafor kutu içerisinde gönderilmektedir.

100 tl ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Polen  bitkilerin çiçeklerindeki erkek üreme hücreleridir. Arıların, arka bacaklarındaki sepetçiklerinde kovana taşıdığı polen, ayrı yavrularının beslenmesinde kullanıldığı bilinmektedir. Polenin bileşiminde elde edildiği bitki türüne göre Protein, aminoasitler, demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnesyum ve silisyum gibi elementler ve aluminyum, nikel, titanyum ve çinko gibi iz elementler A, B1, B2, B3,B6,C,E ve H vitaminleri tespit edilmiştir. Çok kuvvetli ve şifalı bir besindir.

Arı Sütü:

Kovan içerisinde görevli olan 6-12 günlük işçi arıların başlarının üstündeki bir bezede sakladıkları özel bir maddedir. Bu kuvvetli protein gıdası yumurtadan yeni çıkmış larvaları ilk 2 günde, küçük bir arıya dönüştürecek kadar kuvvetlidir. Ana arı ise saf arı sütü sayesinde her gün kendinin iki katı ağırlığında petek gözlerine yumurta bırakır. Diğer işci arılara göre daha dirençlidir ve ömrü diğer bal arına göre 5-6 yıl daha uzundur. Aradaki bu fark sadece saf arı sütü ile beslenmekten kaynaklanmaktadır.

Arı sütünün sırrı nedir?  

Arı sütünde, kraliçe arının niçin inanılmaz büyük (iri), uzun ömürlü, verimli ve diğer arılarla mukayese edildiğinde neden daha fazla enerjiye sahip olduğunun sırrı saklıdır. Ana arı ve işçi arılar yumurtadan çıktıklarında aynı genetik yapıya sahip olmalarına rağmen, larva döneminde farklı oranda ve sürede arı sütüyle beslenmeleri yapılarının farklılaşmasına neden olmaktadır. Sadece 6 günlük bu farklı beslenme sonucunda ana arı hastalıklara direnç kazanmakta, günde kendi ağırlığının iki katı kadar (1500-3000) yumurta üretebilmekte ve 6 yıl kadar yaşamaktadır. Diğer işçi arılar ise kolay hastalanırlar, dişi oldukları halde yumurta bırakamazlar ve sadece 2 ay yaşarlar. İki birey arasındaki bu derece farklılaşma sadece arı sütü ile beslenmelerinden kaynaklanmaktadır.

 

Sitemizdeki tüm ürünlerde ve Türkiye'nin her bölgesinde geçerli olmak üzere sabit kargo ücreti alınmaktadır. Kargo Ücreti Tüm Türkiye'ye 5 TL'dir. 75 TL üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA'dır. Kapıda ödeme sistemi mevcut ve kargo ücretine ek 2.90 TL'dir

Hafta içi saat 16:00 a kadar gelen tüm siparişler aynı gün kargoya verilmektedir.

Değişim
Sitemizden almış olduğunuz ürünleri 7 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Değişimlerde kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanmak zorundadır. Değişim için gönderilmiş kargoların kargo ücretlerinin ödenmemesi durumunda kargo kabul edilmemektedir.Sorunlu ürün değişimlerinde ise kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.

İade
Ürünlerimizi 7 gün içinde dilediğiniz gibi iade edebilirsiniz. Keyfi iade durumlarında bize göndereceğiniz kargonun elimize ulaşmasının ardından kargo ücretleri düşülerek iadesi yapılacaktır. Sorunlu ürün iadelerinde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.