İptal, Değişim, İade | Esbal - Türkiyenin Tek Butik Bal Markası
0

İptal, Değişim, İade

esbal.com.tr den Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmalıyım?

Siparişiniz size ulaştıktan sonra 14 gün içinde aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek ürününüzü iade edebilir veya renk/beden değişimi yapabilirsiniz.

1) İade edeceğiniz veya değiştireceğiniz ürün kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilirliği bozulmamış olmalıdır.

2) İade veya değişim için ürünü tüm aksesuarları ve orijinal fatura nüshaları ile birlikte adresimize gönderebilirsiniz.

3) İade veya Değişim İçin Kargo Adresimiz: İstiklal Mh. Reşadiye Esnafı Sk. No:27/E Eskişehir

Paketiniz bize ulaştığında sizi mail yoluyla bilgilendiriyor olacağız. Ayrıca işlem durumunuzu “hesabım” menüsü altından takip edebilirsiniz.

İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Gerek görüldüğünde ürün iade onayı için fabrikasına gönderilebilir. Bu işlemler en az 3 en fazla 15 gün içinde tamamlanacaktır.

Ürünün iade şartlarına uygun olması halinde, ürün bedelini ödeme yaptığınız şekliyle size iade ediyoruz. Havale ile ödeme yapmanız durumunda sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda ise ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza artı bakiye olarak yansıtması 15 günü bulabilir. Modahal,in bu sürece müdahale etme hakkı yoktur.

Dilerseniz iade edilen ürünün ücretini Modahal.com. üzerinde para puan olarak hesabınıza eklenebilir ve bir sonraki siparişinizde kullanabilirsiniz.

Site üzerinden aldığınız ürünü mağazamıza iade etmek istediğinizde ürün ve fatura nüshaları ile birlikte mağazamıza başvurabilirsiniz. Mağaza yetkilileri ürünü ve faturasını sizden aldıktan sonra ilgili bilgileri merkezimize iletecek ve ürün bedeli ödeme yaptığınız şekliyle size iade edilecektir.

Satın aldığınız üründe sadece renk veya beden değişimi yapabiliyoruz. Ürünü başka bir ürünle değiştirmek için önce satın aldığınız ürünü, yukarıdaki talimatlara uygun olarak iade etmeniz gerekiyor. Daha sonra almak istediğiniz diğer ürünün siparişini verebilirsiniz.

“ Kapıda Ödeme” seçeneği ile aldığınız ürünlerde iade yapamıyoruz.

Değişimi yapılmış bir ürünün tekrar değişimi ya da iadesi yapılamaz.

Teslimat adresi Türkiye dışında olan paketler için iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır.

Satın aldığım ürün kusurlu çıktı ne yapabilirim?

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde bize başvurabilir ve iade talebinde bulunabilirsiniz.

Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü bize göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz ile ilgili inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan kaynaklanan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

Satın aldığınız ürünün kusurlu çıkması durumunda yukarıdaki adrese Yurt İçi Kargo ile “karşı ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.

Türkiye dışından verilen siparişlerde kusurlu ürün söz konusu olduğunda esbal@esbal.com.tr adresine sipariş numaranızı ve şikayetinizi, kusurlu bulunan ürünün fotoğraflarıyla birlikte gönderebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştıktan sonra gerekli işlemler yapılacaktır.

İade kapsamı dışındaki ürünler

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan, müşterilerin kendi talebiyle üzerinde değişiklik yapılmış, müşteriye özel tasarlanmış ürünlerin iadesini kabul edemiyoruz.

İç giyim ürünleri ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

İPTAL

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz herhangi bir siparişi iptal etmek istediğinizde esbal@esbal.com.tr adresine siparişin numarasını ve iptal talebinizi bildirerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” durumundaysa siparişinizi iptal değil iade edebilirsiniz.